• Zlato pre našu školu zo slovenského kola FIRST Global

• Robotická súťaž stredných škôl FIRST Global Slovensko 2023 má svojich víťazov. Tvorcom najefektívnejšieho robota je tím z našej školy v zastúpení Adam Kadlečík (II.MA), Adam Tranžík (II.MA), Matej Korec (II.MB), Andrej Podhorský (II.MB) pod vedením pána učiteľa Ing. Martina Kšiňana,  ktorí budú Slovensko reprezentovať na medzinárodnej súťaži v Singapure. Tohto kola súťaže FIRST Global sa zúčastnilo 55 študentov zo siedmych stredných škôl od Myjavy až po Michalovce.

Celkové prvé miesto získali  vďaka originálnemu a inovatívnemu prístupu k vývoju robota a tiež vďaka prvému miestu v hardvérovej výzve v kategórii S. V nej súťažili roboty do veľkosti 20 cm v aréne veľkosti 160 x 160 cm.

K veľkému úspechu blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov. foto

• Strojár - inovátor

• V súťaži Strojár - inovátor, ktorú organizovala TU Košice, sme si z 32 súťažných prác vybojovali prvé miesto. Na I. mieste sa umiestnili naši študenti - Mário Valo a Matej Urban s prácou: Upgrade bicykla.

Srdečne blahoželáme!

Ďakujeme za reprezentáciu a šírenie dobrého mena trnavskej strojariny. foto

• Stredoškolská technická olympiáda

• Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre na Katedre techniky a informačných technológií organizovala 22.3.2023  Stredoškolskú technickú olympiádu, do ktorej sa zapojili aj naši študenti.

Hlavným cieľom tejto olympiády, bolo porovnať nadobudnuté vedomosti a zručnosti študentov stredných škôl s technickým zameraním. Študenti mali za úlohu odprezentovať svoju prácu, alebo projekt, ktorý spracovali na strednej škole vo forme ročníkovej práce, stredoškolskej odbornej činnosti, alebo vlastného projektu, ktorý súvisel s témou olympiády. Na olympiádu sa prihlásilo 21 študentov z celého Slovenska, ktorí prezentovali spolu 15 odborných prác v troch sekciách. V sekci Strojárstvo  sa na I. mieste umiestnili naši študenti - Mário Valo a Matej Urban s prácou: Upgrade bicykla.  Na 3. mieste v tejto sekcii skončil tiež náš študent Lukáš Čapla s prácou: Herný volant . Blahoželáme! foto

• Finálové kolo Fri súťaže 3D TLAČ

• Dňa 10.03.2023 sa uskutočnilo prezenčne v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky UNIZA finálové kolo SÚŤAŽE 3D TLAČ. Súťaž prebiehala formou riešenia zaujímavých úloh zo sveta informatiky a informačných technológií v štyroch kolách. Naši štyria žiaci, Jakub Polák, Mário Valo, Adam Tranžík a Michal Kšiňan obsadili 1., 3., 7. a 11. miesto z 230 účastníkov z celého Slovenska. Srdečne blahoželáme. foto
          • Trenčiansky robotický deň

• Naši študenti Marek Ažaltovič 1.MB, Andrej Anguš 1.EB, Jakub Krajčí 1.EB, Matej Korec 2.MB, Martin Filuš 2.MA, Filip Zsolnai 3.MB a Michal Kšiňan 4.MA  sa v dňoch 10.-11.11.2022 zúčastnili medzinárodnej súťažnej prehliadky tvorivosti družstiev žiakov základných škôl a stredných škôl v oblasti robotiky a automatizácie,  Trenčianskeho robotického dňa. Súťažné pravidlá definujú tri súťažné kategórie.  V kategorii Follover Easy pre žiakov nad 16 rokov sa  Michal Kšiňan 4.MA umiestnil na 1. mieste. V kategorii  Follover hard nad 16 rokov sa náš team v zložení Matej Korec 2.MB a Martin Filuš 2.MA umiestnili na 2. Mieste. Ďalej  sme získali cenu od zástupcu firmy ANTES GM, spol. s r.o. za najlepsiu timovu spolupracu. Chlapcom ďakujeme za výbornú reprezentáciu a za prípravu našich študentov ďakujeme Ing. Martinovi Kšiňanovi. Foto